HISTORIE

♦ W oczach Filipa widać radość z tego co robi…

W mojej praktyce zdarzają się różne przypadki. Nauczyły mnie one żeby nigdy nikogo nie skreślać.

Kilka lat temu na moich zajęciach z pływania pojawił się 5-letni przestraszony chłopiec .Okazało się, że rodzice wysłali go do mnie aby nauczył się pływać.

Chłopiec bał sie wody, a głównie zanurzenia. Jego strach był na tyle silny, że przez rok nauki ani razu nie zanurkował. Dodatkowo czuł też wstyd przed innymi dziećmi, które brały udział w kursie. Sytuacja była dość trudna. Powoli stawałam się bezradna. Robiłam wszystko aby przełamać jego strach, bariery i ograniczenia. Stosowałam różne sposoby i techniki. Byłam zażenowana. Zaczęłam wątpić w swoje umiejętności, ale za chwilę wracała do mnie myśl, że przecież to jedyny taki przypadek. Nie zamierzałam się poddawać.

Postanowiłam porozmawiać z rodzicami i wspólnie poszukać rozwiązania. Wpadłam na pomysł indywidualnych lekcji, które mogłyby pomóc zbudować chłopcu pewność siebie. W grupie mógł czuć się niepewnie. Zasugerowałam też, aby kupić chłopcu maskę do pływania. Być może dzięki niej też poczułby się lepiej. To co się wydarzyło potem jest trudne do uwierzenia. Wystarczyły dwie lekcje żeby postawa Filipa zmieniła się diametralnie. Zaczął nurkować i z lekcji na lekcję czuł się coraz lepiej i robił postępy. Szybko wrócił do grupy. A po paru miesiącach był już pływakiem i robił wielkie postępy.

Pewnego dnia Filip oznajmił mi, że dostał się do klasy pływackiej w swojej szkole. Wyobrażacie sobie moją minę gdy usłyszałam, te słowa? Każdy nauczyciel marzy żeby usłyszeć coś takiego od ucznia. Pomimo fatalnych początków  pływanie stało się pasją Filipa. Stał się świetnym pływakiem. Obecnie kończy IV klasę  szkoły podstawowej o profilu „pływanie”. Startuje w wielu zawodach i zdobywa sukcesy.

Spotykam go na basenie w każdą środę. Zawsze chętnie podzieli się ze mną swoimi sukcesami w pływaniu. W jego oczach widać radość z tego co robi. A ja, jako ktoś kto pomógł mu zostać tym kim jest, jestem bardzo dumna.

♦ czerwiec 2018 ♦

 

♦ Czasami dziwne pomysły okazują się tymi najlepszymi!

To co chcę Wam opowiedzieć wydarzyło się kilka lat temu i na stałe weszło do programu moich zajęć. Mam tu na myśli zajęcia dodatkowe, które niezmiernie integrują grupę, z którą pracuję, a także uczą zupełnie nowych rzeczy.

Pewnego roku, zimą, zabrałam na tydzień grupę klientek z aqua aerobiku w Bieszczady. Celem była integracja, relaks ale przede wszystkim aktywność ruchowa inna niż to co robimy na co dzień w wodzie. Nie wyobrażacie sobie nawet jak grupa kilkunastu kobiet potrafi przełamać swoje bariery i pokonywać ograniczenia. Wyjazd był niezwykle atrakcyjny ale wydarzyło się coś co nawet mnie wprawiło w osłupienie. Panie zechciały nauczyć się jazdy na nartach. Wiedziały, że jestem „świeżo upieczonym” instruktorem w tej dziedzinie. Program tego nie obejmował, ale czego się nie robi dla wspólnej satysfakcji i wspomnień. Wyciąg narciarski był w pobliżu miejsca zakwaterowania. Wystarczyło trochę wysiłku organizacyjnego z mojej strony.  Przez kilka dni wspólnie pokonywałyśmy kolejne szczeble nauki jazdy na nartach. Każdy kto uczył się tego sportu wie jak traumatyczne mogą być początki nauki. Wielu rezygnuje po godzinie i nigdy nie wraca do nart… Ale moje Panie to prawdziwe „twardzielki”. Początki były trudne i często bardzo zabawne jednak Panie nie odpuszczały.

Efekt był taki, że moje podopieczne wróciły jako początkujące narciarki z umiejętnościami pozwalającymi już samodzielnie kontynuować naukę na stoku. Trzeba dodać, że grupa, którą zabrałam w Bieszczady to kobiety po 50 roku życia. Ja natomiast odkryłam w sobie zamiłowanie do nauki narciarstwa co stało się również moją kolejną aktywnością zawodową.

Ten wspólny wyjazd był dla mnie dużym przeżyciem i wiele mnie nauczył. Mogę śmiało powiedzieć, że wiele się o sobie samej nauczyłam. Dowiedziałam się też co jest dla mnie najważniejsze w pracy z ludźmi i co mi daje największą przyjemność. Od tamtego czasu zawsze staram się dawać moim klientom coś więcej i dbać o ich zadowolenie i satysfakcję.

luty 2017 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress