MOJA DROGA

 ACTIVE sport rekreacja i zabawa

Julita Kowalewska

 

Zawsze kochałam sport. Jestem z nim związana od dziecka. Z czasów szkolnych, mam za sobą tysiące wybieganych kilometrów na stadionie lekkoatletycznym. Trenowałam biegi krótkie w Gwardii Olsztyn odnosząc liczne sukcesy. Fascynacja sportem doprowadziła mnie na studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Tam stałam się specjalistką z dziedziny fitness. Po studiach rozpoczęłam pracę w szkole jako nauczyciel w-f i jednocześnie instruktor w klubie fitness. Podnosiłam swoje kwalifikacje zawodowe i instruktorskie, rozwijałam się i dość szybko zdobyłam uznanie w oczach klientów. Wciąż szukałam nowości. Będąc w Rimini na wielkim festiwalu fitness, poznałam aqua aerobik, który był nową dziedziną, w Polsce praktycznie nie znaną. Ten rodzaj aktywności od razu mnie zachwycił. Bardzo chciałam robić to w Polsce. Tak też się stało i po powrocie przez około rok, prowadziłam zajęcia aqua aerobiku dla klubu fitness, w którym pracowałam.

Woda stała się moim żywiołem. Postanowiłam się usamodzielnić. Chciałam sama rozwijać tą dziedzinę. Poczułam, że to jest właśnie to co chcę robić! Jednak wciąż byłam też nauczycielką. Praca na etacie dawała mi bezpieczeństwo i stabilizację, ale niezmiernie blokowała. Każdy dzień był mocno wypełniony zajęciami. Szkoła, potem basen i powrót do domu późnym wieczorem. Zimą, dodatkowo weekendy spędzane na stoku narciarskim. Dopadało mnie ogromne zmęczenie, nerwy, wyczerpanie. Brak regularnych posiłków doprowadziło mnie do utraty apetytu i problemów z jedzeniem. To się musiało źle skończyć. Bardzo poważnie zachorowałam. Leżałam dwa tygodnie w szpitalu. Lekarze sugerowali, że przyczyną była nadmierna eksploatacja. Przez dwa miesiące nie byłam zdolna do żadnej pracy. Dochodzenie do zdrowia zajęło mi ponad rok. Wreszcie powiedziałam STOP. Rzuciłam etat i postanowiłam całkowicie poświęcić się swojej pasji i robić to co kocham. To była doskonała decyzja. Rozwijałam swoją działalność i dalej podnosiłam swoje kwalifikacje. Klientów przybywało, a ja szybko zorientowałam się, że świetnie sobie radzę. Prowadziłam zajęcia z nauki pływania, aqua aerobiku a zimą uczyłam jazdy na nartach.

 

Dziś jestem szczęśliwa. Robię to co kocham i co sprawia mi ogromną radość. Mam wielu zadowolonych klientów, którym pomagam zachować sprawność, aktywność i zdrowie. Zarażam formą ruchu jaką jest pływanie, aqua fitness oraz narciarstwo. Organizuję wyjazdy, które uczą nowych rzeczy a przede wszystkim dają możliwość poznania ciekawych ludzi, nawiązania przyjaźni, zwiedzenia odległych zakątków świata i pięknych scenerii.

 

Mam klientów, którzy są ze mną już ponad 10 lat!

 

Bądź na bieżąco

 https://www.facebook.com/aquaactive.olsztyn/

 https://www.facebook.com/active.olsztyn/

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress